Z wizytą w teatrze

18 czerwca 2019r. uczniowie klas 1 – 3 udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na przedstawienie teatralne pt. Sowy i słowo na S, które przygotowała grupa teatralna S.A.N.

Przedstawienie opowiada o przygodach dwóch sów, niedźwiedzia, lisicy, wilka, myszy i innych postaci, które starają się odnaleźć znaczenie pewnego bardzo ważnego słowa na literę „S”. Tym tajemniczym słowem na S jest – szczęście, które dla różnych postaci coś innego oznacza i w różny sposób je definiują. Dla jednych to przyjaciele, dla innych radość z kolejnego wspaniałego dnia lub zdobywanie wiedzy, realizacja pomysłów, bezpieczeństwo rodziny, a przede wszystkim radość z pomagania innym.

Oglądana bajka poruszyła ważne problemy, pomogła w rozwijaniu wyobraźni i samodzielnym myśleniu. Słowa lisicy o szczęściu na długo pozostaną w pamięci:

I każdy na nie zasługuje,

niezależnie czy jest biedny czy bogaty,

ładny czy brzydki,

słaby czy silny...