DZIECI LISTY PISZĄ…

Podczas bieżącego roku szkolnego dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w projekcie współpracy korespondencyjnej ze Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w Borku Starym. Udział w programie Dzieci listy piszą polegał na wymianie, w formie korespondencyjnej,  twórczości dziecięcej, doświadczeń i innych informacji mówiących o pracy w świetlicy.

Celem głównym było  zainteresowanie uczniów tradycyjną formą korespondencji oraz aktywizacja uczniów. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały listów, z ciekawością przeglądały przesłane prace plastyczne, które później były przypinane na gazetce. Równie duże emocje towarzyszyły podczas odpisywania – listy, w naszym imieniu  regularnie pisały uczennice kl. III b. Do każdego dołączaliśmy ciekawe prace plastyczne ze wszystkich grup świetlicowych. Dzieci pisały o naszym mieście, o tym co dzieje się w naszej świetlicy, opowiadały o swoich zainteresowaniach i ulubionych zajęciach. Przesyłaliśmy sobie również życzenia świąteczne i wakacyjne. Dzięki korespondencji uczniowie mieli okazję nawiązać nowe znajomości, doskonalili umiejętność pisania listów, wymieniali się pomysłami na prace plastyczne. Po wakacjach chętnie wrócimy do udziału w projekcie!

M. Brzostowska