Wernisaż w BWA – podsumowanie projektu Spotkania ze sztuką – dzieci w galerii

W czerwcu w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbyła się kilkudniowa wystawa prac plastycznych  podopiecznych świetlicy szkolnej z klas: III b, i III c.  Dzieci (łącznie 15 osób) brały udział w cyklicznych zajęciach plastycznych, prowadzonych w profesjonalnej pracowni w ramach projektu Spotkania ze sztuką – dzieci w galerii. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję oglądać wystawy m.in. malarstwa, fotografii 3 X FOTO(Beata Jędruch / Grażyna Niezgoda / Jacek Szwic); Obiekty Maria PolakowskaArtyści z naszego podwórka…  Elżbieta Piórecka, Artyści z naszego podwórka… malarstwo /Maria Jadwiga Jarosiewicz.

Tworzyli również własne prace inspirowane wystawami,  posługując się różnymi technikami plastycznymi. Poznawali pojęcia związane ze sztukami plastycznymi, przeglądali albumy z reprodukcjami, rozmawiali o kompozycji i stylach malarskich. Przygotowywali także prace konkursowe – Surrealistyczny sen ( SP Żyraków) i Moja wizja przyszłości  (Serce  Kapsuły Czasu- Kraków). Zajęcia z naszymi uczniami prowadził w tym roku szkolnym artysta-plastyk, pracownik BWA,  pan Andrzej Cieszyński. Serdecznie dziękujemy za inspirujące warsztaty, które dostarczyły  wiele radości!

4 czerwca  miał miejsce wernisaż prac plastycznych wszystkich uczestników  projektu ze szkół podstawowych w Przemyślu – SP 4 i SP 11. Na uroczystości zgromadzili się mali artyści wraz z rodzicami, którzy zadbali o słodki poczęstunek. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz pozowały do wspólnego zdjęcia. Przedstawiciele dzieci i rodziców zostali zaproszeni do udzielenia wywiadu dla Radia Rzeszów, który zostanie wyemitowany podczas audycji Okolice kultury. Było pięknie, kolorowo i odświętnie! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wystawy!

M. Brzostowska