Wycieczka klasy 6c

W dniu 4.06.2019 r. uczniowie klasy 6c wzięli udział w wycieczce klasowej do Bóbrki i Korczyny. W Bóbrce zwiedzili Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, gdzie poznali historię wydobycia ropy naftowej w Polsce. Zobaczyli czynne kopanki oraz poznali warunki pracy w XVIII i XIX wieku przy wydobyciu ropy naftowej w Polsce. Dowiedzieli się również wielu ciekawych rzeczy o Ignacym Łukasiewiczu, twórcy lampy naftowej.

Następnie wzięli udział w warsztatach czekoladowych, które odbyły się w pijalni czekolady w Korczynie. W trakcie warsztatów dowiedzieli się, skąd bierze się kakao i jak powstaje czekolada. Poznali różne rodzaje czekolady. Wzięli udział w degustacji oraz sami stworzyli własną czekoladę oraz lizaka czekoladowego. Wycieczka miała na celu pokazanie piękna Bieszczad oraz integrację zespołu klasowego.