Klasy 6b i 6c na wycieczce w Góry Świętokrzyskie

W dniach 29.04 – 30.04.2019 r. klasy 6b i 6c były na dwudniowej wycieczce szkolnej. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzali Sandomierz i Opatów. Sandomierz powitał zwiedzających deszczem. Trasa wycieczki wiodła przez Rynek, Bramę Opatowską, podziemia, katedrę. W czasie zwiedzania młodzież poznała historię Sandomierza.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Ojca Mateusza, w którym można było zobaczyć figury woskowe bohaterów filmu. Uczniowie chętnie robili zdjęcia we wnętrzach przypominających filmowy posterunek policji. Z Sandomierza jadąc wzdłuż pięknie kwitnących sadów owocowych udano się do Opatowa, gdzie zwiedzono podziemia, barokowy kościół OO. Bernardynów oraz kolegiatę Św. Marcina. W drugim dniu wycieczki zwiedzono Jaskinię Raj, w której można podziwiać przepiękną rzeźbę krasową, z osobliwymi stalaktytami, stalagmitami i stalagnatami. Następnie uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Chęcinach. Spacerując po wewnętrznych dziedzińcach poznali historię zamku i okolic. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Kotlinę Sandomierską oraz Góry Świętokrzyskie. Wycieczka oprócz funkcji poznawczych miała na celu integrację zespołów klasowych.