SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

28 maja 2019 r. odbył się II Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży „Horyzont słowa”  organizowany przez Przemyską Bibliotekę Publiczną w Przemyślu, którego celem było przybliżenie wartościowej literatury oraz zapoznanie z tekstami powstałymi na przestrzeni wieków zarówno w literaturze polskiej jak i światowej. Spotkanie było także okazją do doskonalenia sztuki żywego słowa i pięknego mówienia. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe i mieli za zadanie zaprezentować dwa wybrane teksty literackie (poetyckie lub prozatorskie),  w tym jeden nawiązujący do motywu muzyki.

Naszą szkołę reprezentowały: Milena Świerzyńska i Jessica Flis - uczennice klasy 7a oraz Lilianna Baziak z klasy 6b. Milena i Lilianna otrzymały wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom udanego występu i życzymy sukcesów w następnych konkursach!