Zielona szkoła dzieci z klasy 2c

W dniach 20-22.05.2019r. uczniowie klasy 2c byli uczestnikami zielonej szkoły w Bóbrce koło Soliny.

Po przyjeździe do gospodarstwa agroturystycznego „Bazyl” i zakwaterowaniu  w pokojach, dzieci wyruszyły na pieszą wyprawę do owczej i koziej zagrody. Tam miały okazję karmić te przyjaźnie nastawione zwierzęta oraz uczestniczyły w pokazie strzyżenia owcy „wrzosówki”.  Z tej wełny na popołudniowych warsztatach filcowały – toczyły kulki, a potem z nich wykonywały breloczki i wisiorki jako prezent na zbliżający się Dzień Matki. Wieczór zakończyła szalona dyskoteka.

Kolejne dni były również emocjonujące i dostarczyły mnóstwo wrażeń. Dzieci uczestniczyły w warsztatach bibułkarstwa  i garncarstwa, za udział w nich otrzymały dyplomy od prowadzących. W trakcie warsztatów, kiedy jedni lepili z gliny aniołki inni na kole garncarskim centrowali i toczyli naczynia, jeszcze inni odbywali przejażdżkę samochodem terenowym. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W ostatnim dniu dzieci zwiedziły Muzeum Bojków i zaporę w Solinie, podziwiając jej ogrom. Na koniec wszyscy zakupili pamiątki. Po powrocie było dużo wspomnień i radości.

Trzeba dodać, że gospodarze stworzyli nam rodzinną atmosferę, a panie z kuchni rozpieszczały nas smacznymi posiłkami. Nawet pies gospodarzy - Rondel polubił dzieci i często towarzyszył im z zajęciach i zabawach.

Ten wyjazd był wyjątkowo udany, a dzieci choć oddalone od rodziców wzorowo zdały „egzamin” z odpowiedzialności, zaradności i koleżeńskości. Brawo!!!

Dorota Mykita