Spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską

14 maja 2019 r. grupa uczniów ze świetlicy szkolnej z kl. III b i III c, uczestniczyła w obchodach  Festiwalu Książki „Między pokoleniami” w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci spotkały się z pisarką  p. Renatą Piątkowską, autorką ponad trzydziestu książek dla najmłodszych. Pani Renata Piątkowska zdobyła  najważniejsze nagrody przyznawane za twórczość dla dzieci, cztery książki jej autorstwa zostały wpisane na „Złotą Listę” Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Pisarce towarzyszyła lektorka Malwina Kożurno, która prezentuje utwory p. Piątkowskiej na audiobookach.

Spotkanie pod hasłem Na wesoło i ze zwierzakami przebiegło w bardzo miłej i pogodnej  atmosferze. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pisarki, która opowiadała  o sobie, o pasjach i zainteresowaniach oraz swoich książkach, i o tym jak powstawały. Uczestnicy spotkania z uśmiechem przysłuchiwali się również fragmentom  książek, przeczytanych przez p. Malwinę Kożurno.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania autorce. Był też czas na wpisanie dedykacji w  zakupionych książkach, autografy i krótkie rozmowy. Zaintrygowani twórczością pani Renaty na pewno będziemy sięgać po jej książki w świetlicy i nie tylko. Jesteśmy w trakcie lektury Oko w oko ze zwierzakiem. Ciekawe teksty, duża porcja humoru - polecamy!

M. Brzostowska