Sukcesy w konkursach plastycznych- gratulacje dla Małgosi i Julianki

Wiosna w świetlicy upłynęła pod znakiem różnorodnych i  ciekawych działań plastycznych. Dzieci uczestniczyły w kilku konkursach m.in. Świat w Oczach Najmłodszych – Super Być Sportowcem oraz Na skrzydłach wyobraźni, oba cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyniosły sukcesy naszym podopiecznym.

Super Być Sportowcem to ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie. Celem konkursu było propagowanie idei sportu i rekreacji wśród dzieci oraz rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych. Na konkurs wpłynęło 987 prac z całej Polski. Podsumowanie konkursu odbyło się 25.04.2019r. Wśród nagrodzonych znalazła się Małgorzata Fałta, która otrzymała nagrodę główną  za pracę wykonaną pod kierunkiem p. Beaty Chodorowskiej – Mytnik. Małgosia otrzymała pamiątkowy dyplom ze zdjęciem własnego rysunku i cenne nagrody.

Organizatorem wojewódzkiego konkursu plastycznego Na skrzydłach wyobraźni  był Zespół Szkół w Żyrakowie, a patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie  oraz          Wójt Gminy Żyraków. Tematem było  wykonanie pracy plastycznej inspirowanej surrealizmem, a zadanie uczestników polegało na zilustrowaniu własnego snu. Nasi uczniowie zetknęli się ze sztuką  surrealizmu podczas warsztatów plastycznych w BWA, tam też zaprojektowali własne obrazy. Do Żyrakowa  przesłaliśmy 12 ciekawych prac wykonanych techniką kolażu. Uroczyste podsumowanie konkursu (łącznie oceniono  550 prac z Podkarpacia)  miało miejsce 7.05.2019r.  II miejsce zajęła podopieczna naszej świetlicy -  Julianna Dębowska (op. Małgorzata Brzostowska).

Serdeczne gratulacje dla utalentowanych laureatek!!! Życzymy Wam kolejnych sukcesów i czerpania radości z pracy twórczej!

M. Brzostowska