Wycieczka klasy 5a i 6a

W dniach 13-14.05.2019r. klasa 5a i 6a wraz z opiekunami: p.I.Dziedzicką, p. B.Giżycką-Dec, p.B.Gradowską-Stępień i p.M.Krupińską uczestniczyły w wycieczce szkolnej do miejscowości: Wieliczka, Szczyrzyc i Ojców. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania kopalni soli kamiennej w Wieliczce pod Krakowem.

Uczniowie przeżyli niezwykłą przygodę na trasie górniczej. Zostali zaopatrzeni w ekwipunek typowy dla górników, tj. roboczy strój, kask, lampę. Doświadczeni przewodnicy prowadzili grupy po komorach i korytarzach.  Uczniowie, wykonując różne górnicze zadania, mieli możliwość poznania realiów pracy górnika oraz tajników górniczych tradycji i obrzędów. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wioski indiańskiej w Szczyrzycu. Przewodnik oprowadził grupę po wiosce indiańskiej i zapoznał uczniów z elementami kultury indiańskiej. Kolejny dzień wycieczki obejmował pobyt w Ojcowskim Parku Narodowym. Po dwóch dniach pełnych wrażeń i emocji klasy bezpiecznie i szczęśliwie wróciły do domów.

B.Gradowska-Stępień