Megapisanka SP 4 w konkursie Galerii Sanowej

Na początku kwietnia drużyna z naszej szkoły wzięła udział w konkursie na Najciekawszą Megapisankę w Galerii Sanowa. Zadaniem konkursowym było udekorowanie 1,5 m styropianowego jaja, zgodnie z wielkanocną tradycją zdobienia pisanek. Do konkursu zaproszono uczniów z  przemyskich szkół.  Naszą szkołę reprezentowali trzecioklasiści ze świetlicy szkolnej: Julianna Dębowska, Maria Głuszko, Kinga Kral, Łucja Pusz, Roksana Wanat,  Karolina Żaczek, Patryk Baran i Wiktor Niemiec.

Do ozdobienia pisanki dzieci wykorzystały własnoręcznie wykonane motyle, kwiaty, kurczaczki i baranki. Przygotowania ozdób na pisankę trwały we wszystkich grupach świetlicowych pod opieką nauczycieli świetlicy. I tak w jednej grupie powstały bazie; w kolejnej krokusy, żonkile i tulipany; w następnej motyle; w kolejnej cekinowe baranki i kurczaki; w następnej quilingowe pisanki. Dziękujemy za cudowną współpracę!!!

Wszystkie te elementy zostały użyte do dekoracji megapisanki. Pozostałe były tworzone przez naszych reprezentantów w galerii. Dzieci z zaangażowaniem i radością komponowały wielkanocny koszyk, który ozdobiły koronką z krepiny, kokardkami i gałązkami bukszpanu. Wspólna praca była nieograniczoną inwencją twórczą i wielką frajdą dla uczestników!  Nasze dzieło - wiosenne i kolorowe „megajajo” -  można było zobaczyć w pasażu przy wejściu głównym do galerii.

Drugi etap Konkursu to głosowanie Klientów Galerii na najciekawszą Megapisankę, które trwało w dniach od 5.04.2019 do 19.04.2019 r. Wyniki zostały ogłoszone 30.04.2019r. Mimo, że niezdobyliśmy głównej nagrody - dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na Megapisankę SP 4!

M. Brzostowska, M. Oleszek