„MUZYKĄ MALOWANE”

W dniu 5.IV.2019 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ks. Jana Twardowskiego
w Przemyślu odbył się I Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny - „Muzyką malowane”.

Do konkursu udział zgłosiło, łącznie z Organizatorem, siedem szkół. Gośćmi konkursu byli uczniowie ze Świetlic:

- Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu,

- Szkoły Podstawowej Nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu,

- Szkoły Podstawowej Nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu,

- Szkoły Podstawowej Nr 17 im. M. Szaszkewicza w Przemyślu,

- Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu,

- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Po malowaniu z zasłoniętymi oczami (przy dźwiękach nastrojowej muzyki) śladów na kartonie, dzieci przystąpiły do II etapu, w którym wykorzystując pastele tworzyły obrazy według własnej wyobraźni. W czasie, gdy Komisja Konkursowa (mając niemały orzech do zgryzienia) wybierała spośród wielu ciekawych
i kolorowych prac (te najlepsze), uczestnicy Konkursu oglądali przygotowane przez uczniów klas III, pod kierunkiem pań: B. Juchy, R. Fedewicz i A. Siwy przedstawienie pt. „Powitanie Wiosny”. Uczniom klas III i Paniom serdecznie dziękujemy.

A tak oto przedstawiały się wyniki prac Komisji Konkursowej, która przyznała:

- I miejsce - Zuzannie Gawlik (SP Nr 15) i Lilianie Gaweł (SP Nr 6 ),

- II miejsce - Emilii Trojnar (Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi
w Orłach) i Lenie Baran (SP Nr 17 ),

- III miejsce - Małgorzacie Fałcie (SP Nr 4 ) i Milenie Ciupie (SP Nr 6).

- wyróżnienia - Oliwia Gudz (SP Nr 15 ), Hanna Marcinek i Maria Wojtowicz (SP Nr 14), Julia Baran (Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach), Maja Brulińska i Jagoda Szott (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych), Milena Ciż (SP Nr 17), Natalia Siwarga (SP Nr 4).

Uczestnikom i laureatom gratulujemy, zachęcając do wzięcia udziału w następnych konkursach, a chętnych zapraszamy do obejrzenia prac znajdujących się w galerii szkolnej.

Grażyna Węgrzyniak,

Marzena Kogut