Wielkanocne Tradycje - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Wojewódzki Konkurs Plastyczny Wielkanocne tradycje  odbywa się cyklicznie od 12 lat w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat z Podkarpacia, a jego cel to rozwijanie wrażliwości i samodzielności młodych twórców oraz nawiązanie do tradycji świątecznych. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie z klasy III b wykonali świąteczne prace konkursowe -  rysunki i wyklejanki.Na ręce organizatora przekazano 7 prac. Ogółem na konkurs wpłynęło ponad  300 prac.

W dniu 14.04.2019r. w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego odbyło się uroczyste  rozstrzygnięcie w/w konkursu. Wyróżnienie w kategorii: praca przestrzenna – baranek wielkanocny, otrzymała pierwszoklasistka Izabela Matuszewska (praca powstała na zajęciach dodatkowych, pod kierunkiem p. M. Brzostowskiej). Serdeczne gratulacje dla Izy!

Przygotowania dekoracji i prac świątecznych związanych z Wielkanocą odbywały się w tym roku nie tylko w świetlicy. Chętni uczniowie z klas I a, II a, III a, III b i III c  ( pod opieką p. M. Lenik, p. E. Mazur i p. M. Brzostowskiej) wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w pracowni plastycznej Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu. Podczas cyklu zajęć dzieci wykonały tekturowe baranki oraz efektowne kartki świąteczne z wykorzystaniem różnych materiałów papierniczych i kwiaciarskich. Piękne prace zostały przekazane dla podopiecznych fundacji Dr Clown.

M. Brzostowska