Wewnątrzświetlicowy konkurs plastyczny Wesołego Alleluja !!!

W marcu dzieci ze świetlicy szkolnej po raz drugi wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem Wesołego Alleluja! Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie projektu kartki świątecznej, która  nawiązywałaby  do tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi w  ich religijnym i rodzinnym charakterze. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem u naszych podopiecznych. Zakwalifikowano do niego aż 47 kartek! (2 razy więcej niż w ubiegłej edycji)! Wszystkie zachwycały pomysłowością, kolorystyką  i różnorodnością technik!

Większość prac konkursowych powstało podczas zajęć w świetlicy oraz na warsztatach świątecznych w Galerii Sztuki Współczesnej. Głównym celem  organizatorów było przypomnienie dzieciom o pięknych, polskich tradycjach świątecznych. Wewnątrzświelicowy etap  miał wyłonić 10 najładniejszych kartek na  VII Międzynarodowy Konkurs w Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej.

02.04.2019r nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, połączone z  otwarciem wystawy pokonkursowej. Przyznano następujące nagrody:

I Miejsce z wyróżnieniem + nominacja na VII Międzynarodowy Konkurs w Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej

1. Izabela Matuszewska kl. I

2. Julia Trybalska  kl. II
  3. Maja Winiarska kl. III
  4. Maria Głuszko kl. III

Jury przyznało również 13 równorzędnych wyróżnień!!!  Wszyscy uczestnicy konkursuotrzymali  dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!

Nagrodzone kartki można zobaczyć na wystawie we wnęce obok świetlicy. Przed świętami zostaną przekazane do fundacji Dr Clown, by przekazać od nas  ciepłe życzenia świąteczne jej podopiecznym.

Wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy już dzisiaj radosnych  Świąt Wielkiej Nocy!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

M. Brzostowska, M. Oleszek