Ogólnopolski projekt Wielka mapa Polski

Uczniowie klas 2a i 2 c przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Wielka mapa Polski”. Wielka mapa Polski to akcja skierowana do nauczycieli i uczniów klas1-3, która ma nacelu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Wszyscy, którzy przystąpią do akcji, otrzymają od wydawnictwa WSiP mapę fizyczną Polski oraz adresy klas partnerskich w innych częściach Polski, do których mogą wysyłać pocztówki.

Akcja ma walor edukacyjny, ponieważ:

• udostępnione zostały specjalnie przygotowane materiały edukacyjne tj. filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwolą poznać wszystkie zakątki kraju;
  •  uczniowie nauczą się, jak poprawnie adresować i pisać listy oraz pocztówki;
  • üzachęcimy do nawiązywania kontaktów z innymi szkołami i uczniami.

Wielka mapa Polski to mapa fizyczna Polski o wymiarach 140 cm x 100 cm.

Na mapie:

•  można odnajdować i zaznaczać miejscowości, z których będą przychodzić pocztówki oraz ciekawe miejsca znajdujące się w ich najbliższej okolicy;
  •  umieszczać na niej nadsyłane kartki pocztowe;
  • znajdują się zdjęcia prezentujące stolice wszystkich województw w Polsce,
  • pocztówki, które otrzyma szkoła, można przyczepić do mapy.

Obie klasy, w ramach akcji podjęły już działania, o których poinformują niebawem na szkolnej stronie.

Mariola Szpindor,  Dorota Mykita