„Mały rolnik” w świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna włączyła się do programu organizowanego przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jako uczestnicy programu otrzymaliśmy specjalny zestaw ogrodniczy.

Zestaw Mały rolnik zawiera uniwersalny nawóz, nasiona oraz instrukcję. Zestaw pozwala pokazać uczniom, na czym polega uprawa roślin, ale również poruszyć istotne zagadnienia, takie jak bezpieczeństwo żywności, zrównoważony rozwój środowiska czy dobrostan i zdrowie zwierząt.

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy naszą przygodę z rolnictwem zakładając świetlicowy mini-ogródek warzywny. Uczniowie chętnie włączyli się do pracy przynosząc nasiona oraz doniczki. Rąk do pracy nie brakowało, gdyż każdy chciał posiać choć jedno nasionko. Efekty naszych działań „rosną” na świetlicowym parapecie, pilnie doglądane i podlewane przez uczniów.

Pozostaje nam teraz czekać na udane zbiory.

M. Kogut