Zaczytani z tabletami – podróże z książkami reporterki Neli

Biblioteka to miejsce niezwykłe… Mięli okazję przekonać się o tym uczniowie z klas Ic oraz IIa uczęszczający do świetlicy szkolnej, którzy wzięli udział w niezwykle ciekawych warsztatach w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Tematyka zajęć dotyczyła podwodnych podróży Neli, małej reporterki, znanej z licznych książek oraz programów podróżniczych. Dzięki nowoczesnej technologii – zajęcia z wykorzystaniem tabletów - uczniowie mogli zanurkować i poznać podwodny świat wraz z nią. Uczniowie poznali liczne morskie stworzenia, a w kolejnej części zajęć wykonali prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w galerii bibliotecznej. Dzięki temu, iż zajęcia odbyły się w czytelni dla dzieci i młodzieży, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ogromny zbiór książek, bajek, opowiadań, albumów oraz gier planszowych zachwycił uczniów.

Dziękujemy za owocnie spędzony czas i na pewno pojawimy się w tym wyjątkowym miejscu jeszcze nie jeden raz.

Marzena Kogut, Ewa Mazur