Najważniejsze są dzieci – dzień otwarty w szkole

W czwartek 7 marca 2019 r. w szkole odbył się po raz kolejny dzień otwarty.

To wydarzenie na stałe wpisało się w życie szkoły. W dniu otwartym przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych od 17.00 do 19.00.

W progach szkoły witały wszystkich gości „ biedroneczki”, dzieci częstowały się cukierkami – czwóreczkami i otrzymywały specjalnie przygotowane na tę okazję naklejki z symbolem biedronki. Rodzicom wręczano ulotkę informacyjną o szkole.

Przyszli uczniowie i ich rodzice zwiedzali: sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną i pracownię komputerową. Poruszanie się po budynku szkolnym ułatwiała mapka informacyjna zawierająca numery pomieszczeńz przygotowanymi  w nich atrakcjami  lub zajęciami.

Przedszkolaki i ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. Dzieci mogły „ przymierzyć się „ do szkolnych ławek, uczestniczyły w krótkich lekcjach: „Wliterkowie” , „Mistrzowie kodowania”,  z j. angielskiego, matematyki orazz tajemniczą substancją z elementami sensoplastyki. Pod kierunkiem nauczycieli samodzielnie wykonywały ciekawe prace plastyczno-techniczne: motyle, balonowe stworki, wesołe wachlarzykioraz brały  udział w  zabawach ruchowych na przygotowanym kolorowym torze przeszkód. Najmłodsi goście uczestniczyli także w zabawach z jengą, tworzyli animacje w programie Pivot Animator i słuchali bajek w czasie spotkania z książką i postaciami z dziecięcychopowieści.Podczas zwiedzania uczestniczyli w śpiewie karaoke pt.” Wyginam śmiało ciało”, obejrzeli pokaz aerobiku sportowego oraz wykonywali doświadczenia przyrodnicze. Nie lada atrakcją okazało się malowanie twarzy , a także gry planszowe.

Spotkanie przyciągnęło wiele rodzin szukających dla swoich dzieci szkoły łączącej wysoki poziom nauczania z aktywizującymi metodami nauczania.

Atrakcji było na tyle dużo, że gościom trudno było opuścić szkolne sale i wrócić do domu.Mamy nadzieję, że ten dzień przysporzył wielu miłych wrażeń zarówno rodzicom jak i dzieciom.

Renata Fedewicz, Marta Oleszek