„Wiosenne fantazje we włosach”

W związku ze zbliżającą się wiosną, wyczekujemy momentu ściągnięcia czapek z głów, a co za tym idzie, pojawiają się wiosenne fryzury. W dniu 4 marca 2019r. gościem naszej świetlicy była wykwalifikowana pani fryzjer z salonu fryzjerskiego „Pasja” –  p. Anita Łapisz. Dzięki naszej współpracy udało się zorganizować warsztaty fryzjerskie pod hasłem „Wiosenne fantazje we włosach”.

Dzieci miały okazję poznać ten zawód, zobaczyć jak wygląda profesjonalny sprzęt i wcielić się w rolę fryzjera przy główkach treningowych. Każde chętne dziecko mogło poddać się fryzjerskim zabiegom. I tak oto powstały piękne koki, warkoczei upięcia. Uczniowie dowiedzieli się też, o bardzo ważnej akcji, którą organizuje Fundacja „O mały włos”. Jeżeli ktoś z Was ma długie włosy, a w planie ich ścięcie, może udać się do salonu fryzjerskiego „Pasja” i podarować je potrzebującym dzieciom. Włosy posłużą jako materiał do wykonania peruk.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Anicie za poświęcony czas i atrakcyjne spotkanie.

Grażyna Węgrzyniak

Beata Wiśniowska