Biała Szkoła

W lutym uczniowie klasy 5b i 5c wyjechali do Rymanowa Zdroju na trwającą cztery dni "Białą szkołę". Rymanów Zdrój to miejscowość położona nad rzeką Tabor.  Uczniowie mieszkali w domu uzdrowiskowym dla dzieci, a z ich okien roztaczały się piękne krajobrazy gór i lasów. Mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego regionu, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.

Piękna pogoda sprzyjała częstym zabawom na śniegu, spacerom i zajęciom na świeżym powietrzu, które w Rymanowie Zdroju jest bardzo czyste i  zdrowe. Ciekawą atrakcją była dla dzieci konna wędrówka ścieżkami Rymanowa Zdroju, odbyta  wieczorową porą na wspaniałych saniach przy blasku księżyca i nastrojowych latarni. Najatrakcyjniejszą formą zajęć świetlicowych były konkursy, quizy, zabawy, gry i tańce integracyjne. Niesłychanym przeżyciem był bal przebierańców, oraz konkurs „Randka w ciemno”. Oczywiście głównym punktem pobytu była wizyta w Pijalni Głównej wód mineralnych gdzie degustowano wodę zdrojową:

• „Celestynę” – szczawa, bromkowa, jodkowa, borowa.
  • „Klaudię” – szczawa chlorkowo-sodowa, bromkowa, jodkowa, borowa.
  • „Tytusa” – szczawa chlorkowo-sodowa, żelazista, bromkowa, jodkowa, borowa.

Dzieci wróciły do domów stęsknione, ale pełne radości i nowych doświadczeń. W następnym roku postaramy się też powtórzyć wyjazd, ale już w inne miejsce.

J. Ciepiela, B. Czapska