Karnawał w bibliotece - wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 7 lutego br. grupa uczniów ze świetlicy szkolnej z kl. III b i III c wybrała się po raz pierwszy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu. Placówka, wspierając szkoły w zakresie upowszechniania czytelnictwa oraz rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, realizuje ofertę zajęć czytelniczych. Z w/w oferty  wybraliśmy warsztaty W karnawale wielkie bale.

Gospodarzem spotkania była p. Elżbieta Krupa, która oprowadziła nas po bibliotece. Zobaczyliśmy miejsca dostępne tylko dla pracowników – pokój gdzie tworzy się elektroniczną bazę katalogową, magazyn oraz ogólnie dostępną czytelnię. Następnie przeszliśmy do sali edukacyjnej na warsztaty. Na początek uczestnicy przypomnieli sobie, czym jest karnawał, jakie towarzyszą mu tradycje, co może być przydatne do zorganizowania balu karnawałowego. Wszystko odbyło się w formie atrakcyjnej dla dzieci, poprzez zabawy z wierszem, zagadki i quizy. Później  każdy wybrał postać, za którą najchętniej przebrałby się na bal. Pojawili się zarówno bohaterowie tradycyjnych bajek jak i współczesnych filmów i komiksów. Dzieci pokolorowały obrazki i wycięły postacie, które znalazły się na specjalnie przygotowanej „sali balowej”. Zajęcia bardzo się podobały, wszyscy uczestnicy byli zaciekawieni i aktywni. Dziękujemy pani Elżbiecie za wspólnie spędzony czas!

M. Brzostowska, B. Chodorowska - Mytnik