Warsztaty edukacyjne w Nadleśnictwie Krasiczyn

W styczniu uczniowie z klas Ia, Ib, IIb oraz IIc  uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli możliwość wziąć udział w niezwykłych warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Nadleśnictwo Krasiczyn.

Warsztaty odbyły się w sali edukacyjnej Nadleśnictwa w Przemyślu, a zrealizowane tematy w ramach edukacji leśnej to: „Praca leśnika w czterech porach roku” oraz „Mieszkańcy lasu. Jak zwierzęta przygotowują się do zimy”.

W trakcie realizowanego przez świetlicę szkolną cyklu spotkań „Zawód z pasją” uczniowie zapoznali się z pracą leśnika jako gospodarza lasu. Kolejnym etapem warsztatów było jak należy spakować się na wyprawę do lasu, gdzie można rozpalać ogniska, a także w jaki sposób dbać o środowisko naturalne. Dodatkowo uczniowie mieli okazję poznać rozmaite gatunki drzew, podpatrzeć różne ptaki oraz zwierzęta zamieszkujące tereny nadleśnictwa, a także poznać różnicę między sarną a jeleniem, gdyż jak się okazało „sarna nie jest żoną jelenia”.

Tego typu zajęcia są niezwykle ważne, gdyż budują u uczniów poszanowanie dla lasu oraz przyrody, kształtują odpowiednie postawy i zachowania zgodne z zasadami ochrony przyrody a przede wszystkim upowszechniają wiedzę o środowisku leśnym.

Serdecznie dziękujemy p. Małgorzacie Wiecheć za prowadzenie warsztatów, nagrody dla uczniów, a także za to, że choć na moment mogliśmy się przenieść do prawdziwego lasu, dotknąć, usłyszeć i poczuć dziką przyrodę.

M. Kogut, G. Węgrzyniak