Wielki sukces w powiatowym konkursie plastycznym!

W dniu 16.11.2018r. w zabytkowych salach zamku Zespołu Zamkowo – Parkowego w Krasiczynie odbyło się rozstrzygnięcie I edycji Konkursu „Kardynał Adam Stefan Sapieha – Wielki Syn Swojej Ojczyzny” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Kurii Metropolitarnej w Przemyślu , Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie, Starostwa Powiatowego w Przemyślu, Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie, Gminy Krasiczyn i Parafii pw. Św. Marcina w Krasiczynie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu przemyskiego, którzy mogli reprezentować swoje szkoły w trzech kategoriach:

- konkurs plastyczny „Sapieha oczami dziecka” dla uczniów klas IV – VI;

- konkurs na prezentację multimedialną o życiu i działalności kard. A. S. Sapiehy dla uczniów klas VII – VIII oraz oddziałów gimnazjalnych;

- konkurs wiedzy o życiu i działalności kard. A. S. Sapiehy dla uczniów klas VII –VIII oraz oddziałów gimnazjalnych.

Konkurs miał na celu przybliżyć postać Księcia Niezłomnego- Kardynała Adama Stefana Sapiehę. Barbara Kijowska i Julia Barszczak, uczennice kl. 6a godnie reprezentowały naszą szkołę w tym zacnym przedsięwzięciu. Swoje prace wykonały na kółku plastycznym pod kierunkiem mgr Barbary Giżyckiej –Dec. Barbara Kijowska zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym pt.,, Sapieha oczami dziecka’’, a swoją pracą zachwyciła jury i zaproszonych na tę uroczystość gości. Młodym artystkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Giżycka-Dec