Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana była na dzieci i ich prawa. Nasza świetlica włączyła się w obchody tego niezwykle ważnego święta. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru zaproponowanego przez  UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach.

Uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali ogólnoszkolną akcję pod hasłem „Każdy inny – wszyscy równi”. Wędrując po salach, przypominaliśmy, jak ważny to dla nich dzień. Rozdane zostały niebieskie serduszka z prośbą o wyjątkowe traktowanie w tym dniu uczniów. U dzieci w klasach młodszych odbyło się mnóstwo ciekawych zajęć. Z tej okazji we wnęce przy świetlicy została również przygotowana niebieska gazetka. Były tańce przy muzyce, zabawy i wspólne śpiewanie piosenki znanej polskiej piosenkarki Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Przedstawiona została pogadanka na temat praw dziecka, a następnie przy pomocy burzy mózgów stworzony został plakat, na którym dzieci wypisały swoje prawa ale także obowiązki. Elementem najbardziej emocjonującym dla dzieci było pomalowanie dłoni niebieską farbą i odciśniecie jej na wspólnym plakacie. Podjęte działania zwiększyły świadomość uczniów na temat praw dzieci na całym świecie.

Nauczyciele świetlicy