Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W dniu 21 listopada świetlica szkolna po raz kolejny podjęła działania organizując happening w związku ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem „Życzliwość-podaj dalej”.

Od jakiegoś czasu ten dzień przybrał charakter bardziej społeczny, a obchodzony jest aż w 180 krajach. Należy pamiętać, że pozytywna energia przekazywana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą, dlatego też uczniowie naszej świetlicy zaproponowali, aby w ten dzień wszyscy byli dla siebie mili, uśmiechali się i przesyłali ciepłe spojrzenia, a gest „przybicia piątki” był dopełnieniem przekazu idei „Życzliwość - podaj dalej”. Dzieci z klas 2c i 1b podczas przerw przybijali przysłowiową piątkę życząc miłego dnia uczniom i pracownikom szkoły. Nawet najbardziej smutne twarze stawały się radosne. Do happeningu uczniowie przygotowali specjalne opaski z napisami, kolorowe kokardy na rękach oraz hasła związane z tym dniem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaakceptowali naszą akcję i wzięli w niej udział.

Beata Wiśniowska
Grażyna Węgrzyniak