„Zawód z pasją – weterynarz”

Małe czy duże, puchate albo te bez futra, egzotyczne i domowe, wszystkie zwierzaki wymagające opieki, mogą ją otrzymać w Lecznicy panów Radosława i Andrzeja Fedaczyńskich – znanych i wyjątkowych lekarzy weterynarii. O działaniach jakie podejmują Panowie przekonać się mogli uczniowie z naszej świetlicy, odwiedzając w dniach 29 października i 15 listopada Lecznicę „ADA”.

Zostać weterynarzem to nie taka prosta sprawa, o czym dowiedziały się dzieci podczas rozmowy. Tomy książek, wieloletnia nauka, doświadczenie połączone z pasją do zawodu gwarantuje sukces, który niewątpliwie widać w funkcjonowaniu Lecznicy „ADA” oczywiście wzbogacony sztabem wolontariuszy. Jak wygląda praca lekarza – weterynarza zobaczyliśmy podczas badania małego kotka i żółwia.  Częścią naszej wizyty było także odwiedzenie pacjentów „skaczących i fruwających”. Dzieci uczestniczyły w karmieniu bocianów i jelonków co wzbudziło duże emocje. W ramach podziękowania za naszą wizytę mieliśmy dla podopiecznych Lecznicy karmę. Dziękujemy za możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami i mamy nadzieję na dalszą współpracę i kolejne wizyty.

Beata Wiśniowska
                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Grażyna Węgrzyniak