Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF

Uczniowie klasy 2 c w dniu 20 listopada hucznie świętowali rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego - koloru UNICEF.

Każdy uczeń i nawet pani nauczycielka w swoim ubraniu miał dominujący kolor akcji czyli niebieski. Dzieci w trakcie zajęć podejmowały różnorodne działania tj.:

E oglądały prezentacje i filmy z oficjalnej strony  www.unicef.pl

E tworzyły wzory i wypełniały je odcieniami niebieskiego w programie Paint

E wykonywały kotyliony do przypięcia na ubraniu

E śpiewały i tańczyły powitalną piosenkę, aby miło spędzić czas

E tworzyły łańcuch z prośbami do dorosłych z przesłaniem, aby wszystkie dzieci i one też czuły się bezpiecznie na świecie

E wykonały liście, oczywiście z użyciem koloru niebieskiego, z życzeniami i prośbami do Mikołaja.

Prośby w imieniu wszystkich dzieci na całym świecie zostaną wysłane do wioski Świętego Mikołaja na Kole Podbiegunowym – Rovaniemi Laponii.

Podejmowane tego dnia działania zwiększyły świadomość na temat praw dzieci na całym świecie i na długo pozostaną w pamięci uczniów z klasy 2c.

Dorota Mykita