Udział w Dniu Otwartym Koszar 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Dzień Otwarty Koszar zorganizowano z okazji święta batalionu. Każdy chętny mógł wejść na teren jednostki i zobaczyć sprzęt oraz uzbrojenie wojskowe, a było co oglądać.

Żołnierze zaprezentowali sprzęt wojskowy, pojazdy czterokołowe, czołgi, wyrzutnię oraz wiele innego rodzaju uzbrojenia. Można też było spróbować wojskowej grochówki oraz zwiedzić salę tradycji. Uczniowie klasy 5b z zadowoleniem uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach. Zainteresowaniem uczniów cieszyła się zwłaszcza broń, którą każdy mógł dokładnie obejrzeć, a także pancerny wóz, do którego można było wsiąść i poczuć się prawdziwym żołnierzem. Uczniowie zadawali pytania, na które żołnierze chętnie udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Wielu też uczniów skorzystało z możliwości sfotografowania się z żołnierzami. Pełni nowych wrażeń wrócili do szkoły.

Jadwiga Ciepiela