Kino na Temat Junior – film Hotel Transylwania 3

W październiku dzieci ze świetlicy szkolnej z klas:  II c, III b i III c po raz kolejny uczestniczyły w projekcie Kino na Temat Junior w kinie Helios.

Podstawową formą projektu są spotkania edukacyjne z filmem  dla najmłodszych uczniów  i przedszkolaków. Przed każdym seansem odbywają się warsztaty skonstruowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz quizy z atrakcyjnymi nagrodami. Warstwa merytoryczna i dydaktyczna projektu jest koordynowana przez profesjonalnych edukatorów i trenerów edukacji filmowej.

Tym razem nasi podopieczni uczestniczyli w zajęciach na temat morskich podróży. Dzieci poznały postacie historyczne, największych podróżników - odkrywców np. Krzysztof  Kolumb czy Vasco da Gama oraz współczesnych żeglarzy. Miały także okazję przypomnieć sobie motywy morskich przygód w filmach fabularnych i animowanych dla dzieci.  Na zakończenie spotkania odbył się quiz z nagrodami. Następnie młodzi miłośnicy kina z zaciekawieniem obejrzeli  premierowy seans Hotel Transylwania 3. Film spotkał się z żywiołowym odbiorem publiczności, której szczególnie spodobała się muzyka i zabawne sceny. W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły!

Małgorzata Brzostowska