XVI PRZEMYSKIE DYKTANDO

Jesienny ogród w Arboretum i Narodowe Czytanie to tematy tekstów kolejnej edycji PRZEMYSKIEGO DYKTANDA. Już po raz szesnasty uczniowie klas trzecich i szóstych, spotkali się w naszej szkole, by zmierzyć się  z najeżonymi trudnościami ortograficznymi tekstami, których autorką była przemyska poetka Maria Żemełko.

Podobnie jak w latach ubiegłych, honorowy patronat nad dyktandem objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

W konkursie uczestniczyło 29 uczniów przemyskich szkół tj. SP 1, SP 4, SP 5, SP 6, SP 11, SP 14, SP 15, SP 16 z Oddziałami Integracyjnymi, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia.

W trakcie oczekiwania na wyniki grupa teatralna z klasy 2 „b” pod czujnym, reżyserskim okiem Lucyny Nowak zaprezentowała spektakl teatralny „Jesienny spacer”. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Marią Żemełko, która w fascynujący sposób opowiadała o twórczej pracy, a następnie obdarowała wszystkich uczestników swoim tomikiem wierszy pt. „O prawach dzieci na całym świecie”.

Po sprawdzeniu i ocenie prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Wręczenia nagród ufundowanych przez Prezydenta Miasta Przemyśla – Roberta Chomę, Radę Rodziców SP 4 i organizatorów dokonali Anna Kozłowska – inspektor Wydziału Edukacji, Maria Żemełko – poetka i autorka dyktand oraz Dorota Kotuła – dyrektor szkoły.

Laureaci XVI PRZEMYSKIEGO DYKTANDA:

• kategoria dzieci młodsze:

-       mistrz ortografii – Łucja Pusz, SP 4, opiekun: Anna Siwy

-       wicemistrz ortografii – Filip Płoszaj, SP 16, opiekun: Agnieszka Zięba

-       wyróżnienia

*Julia Łapisz, SP 6, opiekun: Iwona Szczepaniec

*Brayan Lechowicz,  SP 6, opiekun: Ewa Hadryś

• kategoria dzieci starsze:

-       mistrz ortografii – Izabela Wujec, SP 4, opiekun: Urszula Jurczyszyn - Baran

-       wicemistrz ortografii – Julia Szczurko , SP 16, opiekun: Agnieszka Kaczmarek

-       wyróżnienia

* Miłosz Gwizdała, SP 14, opiekun: Małgorzata Kozaczenko

* Olgierd Samburski, ZPSM, opiekun: Beata Rudnicka

Organizatorzy wszystkim serdecznie gratulują i zapraszają już za rok!