Europejski Dzień Języków Obcych

Corocznie 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Z okazji tego dnia w naszej szkole odbył się konkurs „Kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat o tematyce krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Twórcy prac konkursowych starali się przedstawić różne aspekty wybranego kraju. W rezultacie, powstały barwne plakaty wykonanie starannie i z dużą wyobraźnią.

Uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej i klas 3 Gimnazjum zmierzyli się również w konkursie sprawdzającym znajomość przysłów, powiedzeń i idiomów w języku angielskim. Dodatkowo, nauczyciele na lekcjach języków obcych przybliżyli uczniom tematykę obchodzonego Dnia, a także przedstawili różnorodne fakty ciekawostki językowe.

B.Gradowska-Stępień