Klasa 2 a na zielonej szkole

W maju klasa 2 a wyjechała na zieloną szkołę do Bóbrki koło Soliny.

Przez trzy dni przebywaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym. Odwiedziliśmy zagrodę edukacyjną w której widzieliśmy i dokarmialiśmy owce  oraz kozy. Mogliśmy zobaczyć jak odbywa się strzyżenie owcy. Dowiedzieliśmy się co po ostrzyżeniu dzieje się z wełną i wzięliśmy udział w warsztatach filcowania wełny. Zwiedzaliśmy zaporę w Solinie i Myczkowcach. Odwiedziliśmy Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie, gdzie znajdują się przedmioty użytkowe, ubrania, wyposażenie oraz wszystko to, co jest związane z dorobkiem materialnym i duchowym dawnych mieszkańców tych ziem. Wzięliśmy udział w warsztatach bibułkarstwa oraz warsztatach garncarskich. Podziwialiśmy piękne krajobrazy, oddychaliśmy świeżym powietrzem i świetnie się razem bawiliśmy. Najbardziej podobały nam się dyskoteki. To były dla naszej klasy bardzo ciekawe i piękne chwile.

Beata Jucha