XIV Przemyskie Dyktando – rozstrzygnięte

W Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w dniu 22 listopada 2016 r. odbyło się XIV PRZEMYSKIE DYKTANDO pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla pana Roberta Chomy.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół przemyskich. Do tego, jakże trudnego egzaminu, przystąpiły szkoły nr: 1, 4, 5, 6, 11, 14, 15, ZSzOI i ZPSzM I Stopnia, w sumie 32 uczniów w kategorii klas trzecich – dzieci młodsze i dzieci starsze z klas piątych i szóstych.

Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością nie tylko uczestnicy konkursu, ale także zaproszeni goście: Maria Żemełko – poetka i autorka dyktand dla dwóch kategorii, Anna Kozłowska – przedstawicielka Prezydenta Miasta Przemyśla, lokalne media: Życie Podkarpackie i Telewizja TOYA oraz nauczyciele i opiekunowie uczestników. Wszystkich serdecznie powitała dyrektor szkoły Dorota Kotuła.

Lektorkami dyktand w grupie starszej była Maria Żemełko, a w grupie młodszej Renata Fedewicz.

Czas oczekiwania na ogłoszenie ostatecznych wyników umilił dzieciom, nauczycielom i zaproszonym gościom słodki poczęstunek ufundowany przez Barbarę Ochenduszko oraz przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu grupy teatralnej uczniów klasy 3b w reżyserii Lucyny Nowak.

Po zakończeniu obrad komisji konkursowych laureaci, z rąk zaproszonych gości i pani dyrektor, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Przemyśla pana Roberta Chomę i Szkołę Podstawową Nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu.

Laureatami tegorocznego dyktanda zostali:

w kategorii dzieci starszych:

• mistrz ortografii – Alicja Cynar, SP 11, opiekun: Anna Dryniak

• wicemistrz ortografii – Konrad Ams, SP 4, opiekun: Barbara Warchał

• wyróżnienia – Anna Słowik, SP 14, opiekun: Ewa Leszczyńska oraz Katarzyna Maciuszek, ZSzOI, opiekun: Arleta Kazienko

kategorii dzieci młodszych:

• mistrz ortografii – Monika Kryńska, SP 15, opiekun: Ewa Kawiak

• wicemistrz ortografii – Emilia Szelążek , SP 14, opiekun: Dorota Geleta

• wyróżnienia – Hubert Łach, SP 11, opiekun: Joanna Belińska oraz Hubert Magoła, ZSzOI, opiekun: Danuta Szeremeta

Organizatorzy: Renata Białowąs, Renata Fedewicz, i Dorota Mykita wszystkim serdecznie gratulują i zapraszają dzieci wraz z opiekunami do udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji PRZEMYSKIEGO DYKTANDA!