Laureaci VI Podkarpackiego Konkursu Pod kolorowym Parasolem Jesieni

5 listopada 2016r. w Rzeszowskim Domu Kultury, filia Zwięczyca odbyło się uroczyste podsumowanie VI Podkarpackiego Konkursu Pod kolorowym Parasolem Jesieni. Do konkursu zostało nadesłanych 977 prac z 108 placówek z terenu województwa podkarpackiego. Podopieczni z naszej świetlicy zainspirowani poezją, jesiennymi ilustracjami i krajobrazem najbliższej okolicy wykonali kolorowe, piękne prace plastyczne. Wybrano 27 najciekawszych, które zostały przesłane do WDK w Rzeszowie.

Jury w składzie: przewodniczący - prof. UR, dr hab. Marlena Makiel- Hędrzak – Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Zakład Rysunku,  prof. UR, dr hab. Marek Pokrywka- Wydział Sztuki UR, Zakład Malarstwa i dr Anna Steliga- Wydział Sztuki UR, dokonało przeglądu i podziału prac  na 4 kategorie:

- dzieci 5-6 letnie
- dzieci z klas I-III szkoły podstawowej
- dzieci z klas IV- VI szkoły podstawowej
- gimnazjum.

Laureatami konkursu w pierwszych dwóch kategoriach zostali uczniowie naszej szkoły!

II miejsce zdobyli : Michał Wasyłeczko z kl. I a oraz Aleksander Kapłon z kl. I b. Wyróżnienie natomiast otrzymał Michał Pawlak z kl. I a. Nagrodzone prace powstały pod kierunkiem p. M. Brzostowskiej i p. M. Lenik. Jesienne rysunki małych artystów można podziwiać na wystawie pokonkursowej w Rzeszowskim Domu Kultury, filia Zwięczyca do końca listopada. Serdecznie gratulujemy laureatom. Życzymy Wam nie tylko sukcesów w kolejnych konkursach, ale i radości z samego tworzenia!