Z WIZYTĄ W SKLEPIE I DOMOWEJ PIEKARNI

Kolejny rok z rzędu uczniowie kl. II a naszej świetlicy zainspirowani „Tygodniem Dobrego Chleba" wybrali się (w dniu 25.10.2016.) do Domowej Piekarni & Spiżarni mieszczącej się w Rynku naszego miasta.

Właścicielką i zarazem piekarzem w jednej osobie jest pani Olga Hryńkiw, która w trakcie procesu piekarskiego pokazywała i opowiadała dzieciom o sposobach wyrabiania prawdziwego chleba z drzewnego pieca bez konserwantów, ulepszaczy i innych współczesnych piekarskich urządzeń. Należy zaznaczyć, że oferta piekarni od ubiegłego roku została tak bardzo wzbogacona, że nie sposób jej całej wymienić (chleb żytni foremkowy, na zakwasie, z suszonymi jabłkami i śliwkami, orzechami, pomidorami, orkiszowy, racuchy, ciasteczka czekoladowe). Ze starej piekarni uczniowie podążyli do sklepu Piekarni „Kłos", by obserwować sprzedaż pieczywa przygotowywanego przy pomocy współczesnych urządzeń. W obu miejscach uczniowie pozostawili pamiątkowe laurki. Bardzo dziękujemy pani Oldze i Pani ze sklepu piekarniczego za możliwość zwiedzenia i życzymy dalszych znakomitych wypieków.