• Do wakacji: -2 dni

Pan Said Bahir gościem uczniów klasy 1 „c”

21.02.2018r.  podczas zajęć w klasie 1 „c” doszło do niecodziennego spotkania. Dzieci odwiedził pan Said Bahir, który od siedemnastu lat przebywa w Polsce. Chociaż nie jest podróżnikiem, jak dzieci sądziły, tylko stomatologiem przybył do klasy, aby opowiedzieć dzieciom o swoim ojczystym kraju - Maroko.

Dzieci dowiedziały się jaki jest klimat, czym zajmuje się ludność, jak bawią się dzieci. Podczas prezentacji zdjęć obserwowały architekturę miast, przyrodę i występujące w Maroko zwierzęta. Pan Said pokazał uczniom pismo arabskie, a każdemu dziecku napisał jego imię w tym języku.

Wszystkie dzieci były zachwycone spotkaniem, dlatego wręczyły gościowi dyplom uznania.

Podczas spotkania z ust pana Saida padły ważne słowa, które pozostaną wszystkim słuchaczom w pamięci, aby kochać swój kraj i być z niego dumnym.

To była nie tylko podróżnicza ale i patriotyczna lekcja.

Autorka: Dorota Mykita