Wycieczka 3 „c” do lasu w Wapowcach

21.10.2016r. klasa „c" wybrała się na wycieczkę do lasu. Bus zawiózł wszystkich do Wapowiec, gdzie na parkingu czekał pani i pan leśniczy.

Pan leśniczy zapoznał dzieci z celem wycieczki. Podczas marszu, wzdłuż wyznaczonego szlaku leśniczy opowiadał wiele ciekawych rzeczy związanych ze swoją pracą. Wspólnie dzieci rozpoznawały warstwy lasu, poznawały rośliny, spotkały rzadką roślinę z Ameryki i słuchały głosów lasu. Wiedzą teraz jakie odgłosy wydają ptaki, jak szumią drzewa, kiedy i dlaczego stukają dzięcioły. Oczom uczestników ukazały się dywany liści, stada mrówek i niezwykłe grzyby. Na zakończenie wycieczki odbył się konkurs przyrodniczy „Koło fortuny" z nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Krasiczyn.
Jednak trzeba było wracać – czas na pożegnanie. Wszyscy podziękowali pani i panu leśniczym za przekazanie wiedzy i miło spędzony czas.
Ta wyprawa na długo zostanie w pamięci, z nadzieją, że jeszcze nie raz odwiedzą las w Wapowcach, ponieważ jest to miejsce do którego warto wracać – bardzo tajemnicze i wyjątkowe.

Autorzy:
Dawid Starzak – uczeń kl. 3 „c"
Dorota Mykita