Dzień chleba w świetlicy

Tradycyjnie w październiku w naszej świetlicy obchodziliśmy Tydzień Zdrowego Chleba. Z tej okazji nauczyciele świetlicy przygotowali drugie śniadanie i podwieczorek dla swoich podopiecznych. W pięknej, jesiennej scenerii dzieci miały okazję spróbować chleba na naturalnym zakwasie - żytniego, razowego i orkiszowego. Podczas degustacji uczniowie pałaszowali ze smakiem chlebek z domowymi konfiturami, powidłami i miodami: gryczanym i wielokwiatowym.

Dowiedzieli się od swoich wychowawców o walorach zdrowotnych i smakowych ciemnego pieczywa. Widok znikających kromek dowiódł o sile perswazji prowadzących pogadankę i poczęstunek. Nawet miłośnicy pszennych kajzerek, chętnie sięgali po ciemne kromeczki, podane w ze smakołykami z domowej spiżarni. Palce lizać!