Z wizytą w piekarni „Kłos”

W ramach „ Tygodnia chleba i zdrowego stylu życia”- dzieci uczęszczające do świetlicy brały czynny udział w zajęciach, podczas których wiele uwagi poświęcano kwestii szacunku do chleba.

W dniach 17 i 19 października uczniowie ze świetlicy z klas: I b, I c, III c i II c wraz z opiekunami: p. M. Brzostowską, p. B. Chodorowską- Mytnik, p. M. Lenik odwiedzili przedsiębiorstwo zajmujące się usługami piekarskimi –Piekarnię „Kłos” w Przemyślu. W/w piekarnia zapewnia niezwykle rozległą gamę dobrego pieczywa wysokiej klasy. Mogliśmy zobaczyć w jaki sposób wypieka się tradycyjny chleb – od zaczynu przez wyrabianie ciasta, formowanie do pieczenia w specjalnym piecu. Poznaliśmy tradycyjne receptury, różne rodzaje używanej mąki oraz dodatki, jakie stosuje się w procesie produkcyjnym w piekarni (mak, sezam, kminek). Pracownicy piekarni starają się sprostać wymaganiom wszystkich klientów i troszczą się o polepszenie wypieków pod względem smaku i jakości.

Na zakończenie wizyty dzieci mogły poczęstować się pachnącymi bułeczkami, rogalikami, preclami. Dziękujemy za cieplutkie, miłe i smakowite przyjęcie.