Uroczyste zakończenie projektu „Oswoić lisa …”

W dniu 28.10.2016r. w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Przemyślu odbyło się uroczyste odsłonięcie mozaiki, której elementy wykonywane były przez uczniów z przemyskich szkół podstawowych oraz w/w placówki. Praca była zakończeniem projektu „Oswoić lisa”- zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej”. Uczennice z klasy 3b: Aleksandra Makuch, Joanna Makuch, Weronika Szybiak, Maja Rucińska – były uczestnikami projektu /zakładka: kreatywne umysły/.

Na uroczystość zostali zaproszeni goście z Urzędu Miasta, uczniowie ze Szkoły nr 11,15 oraz wychowankowie tutejszej placówki wraz z opiekunami. Wszyscy obecni goście obejrzeli bajki przedstawione przez Teatr S.A.N., którego reprezentantem był p. Rafał Paśko –nauczyciel II LO. Pan Rafał przedstawił bajkę „Szukając Marudka” oraz bajkę własnego autorstwa „Oswoić obcych”. Wszystko było przedstawione w formie obrazkowej typowej dla teatru japońskiego – kamishibai. Śpiewem i tańcem zabawiali nas najmłodsi wychowankowie ośrodka.

Po części artystycznej nastąpiło odsłonięcie mozaiki – efektu pracy wielu dzieciaków. Wydarzenie to wzbudziło zachwyt i podziw, słychać było oklaski i słowa –„ to jest piękne…”. Końcowym akcentem spotkania był słodki poczęstunek – kolorowe babeczki i lemoniada malinowa „Przysmak Liska” smakowały wyśmienicie.

Dziękujemy Pani Kasi za to, że uczennice naszej szkoły były zaproszone do udziału w tym projekcie i za wypalenie aniołków, które wykonywały na warsztatach edukacyjnych.

Wykonana wspólnie praca jest pięknym elementem dekoracyjnym sali, z którego najbardziej będą cieszyły się te najmłodsze i te starsze dzieci Ośrodka Wychowawczego.