„Święto drzewa”

Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu przystąpiła w październiku 2016 r. do XIV edycji programu edukacyjno - ekologicznego pt. „Święto drzewa – wśród pól”, który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze.

W związku z przystąpieniem do programu „Święto drzewa” zaplanowano następujące działania:

1. Spotkania w siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn, których celem jest przybliżenie dzieciom tematyki związanej z życiem w lesie i znaczeniem lasów dla człowieka i środowiska przyrodniczego.

2. Spotkania w siedzibie Zarządu Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu, których celem jest przybliżenie uczniom tematyki ochrony środowiska.

3. Udział w happeningu „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci".

4. Sadzenie na wiosnę krzewów ozdobnych przed budynkiem naszej, które otrzymamy od Nadleśnictwa Krasiczyn.

5. Przeprowadzenie zajęć w ramach przyrody związanych ze znaczeniem drzew w biosferze.

6. Prowadzimy całoroczną zbiórkę makulatury.

7. Organizujemy wycieczki do Arboretum w Bolestraszycach, parku i lasu.

8. Udział uczniów w konkursach m.in.: ekologicznych, wiedzy o lesie, przyrodniczych, fotograficznych.