XIV Powiatowa Olimpiada Sportowa

15 września 2017 r., w piątek , przy pięknej pogodzie na boisku w Wyszatycach  odbyła się  XIV Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem „Igrzyska Radości – Zdrowiem Przyszłości”. Zgodnie z tradycją w olimpiadzie  udział wzięli uczniowie naszej szkoły. W tym roku szkołę reprezentowały dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klasy II c: Narożnowski Bartosz, Zabój Martyna, Prokopska Maria, Łukasiewicz Milena, Łukasiewicz Aleksander, Zielski Mikołaj, oraz klasy III c : Sociński Tymoteusz, Szymański Tobiasz, Pudysz Dominik, Wywrot Eliza, Nguen-Van Sandra, Zakielasz Nikola.

Uczestnikom zawodów przyświecała myśl barona Pierre de Coubertina – twórcy nowożytnych igrzysk olimpijskich „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotną rzeczą jest nie zwyciężać, lecz umiejętnie toczyć rycerski bój”. Mając te słowa w sercu młodzi sportowcy przystąpili do walki, która wspomagana gorącym dopingiem licznie zgromadzonej publiczności, przyniosła naszym reprezentantom pierwsze miejsce pośród klas 2 oraz trzecie miejsce dla trzecioklasistów. Ponad to pierwsze miejsce w Minimaratonie zajęli: uczennica  klasy II c – Zabój Martyna, oraz uczeń klasy III c – Sociński Tymoteusz.  Olimpiada zakończyła się wręczeniem medali, dyplomów i statuetek oraz słodkim poczęstunkiem.

Autor: Bogusława Kuciel, Beata Chodorowska - Mytnik