Konkurs Kulinarny Dzieciaki Gotują

W dniach 27 – 28 maja odbył się kolejny etap Międzyszkolnego Prozdrowotnego Konkursu Kulinarnego. Wszyscy uczestnicy konkursu byli laureatami etapu szkolnego. Konkurs odbył się w salonie Media Markt – głównego organizatora, we współpracy z SP nr 15 w Przemyślu. Do konkursu przystąpiło 19 uczestników z 7 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a – Julia Walaszek i Jakub Andruchewicz.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli za zadanie upiec „zdrowe muffinki”. Po tej konkurencji Julia otrzymała wyróżnienie, natomiast Kuba wraz z pięcioma uczestnikami wszedł do półfinału. Zupa krem z zielonego groszku doprowadziła go do finału, w którym znaleźli się również reprezentanci: SP nr 15, SP nr 5 i SP nr 4 w Przemyślu. Kuba za swoją ,,wariację rybną” otrzymał III miejsce.GRATULACJE!

Zarówno eliminacjom jak i kolejnym etapom konkursu towarzyszyły ogromne emocje i nadzieje na wygraną. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz zaproszenie do udziału w warsztatach kulinarnych organizowanych w Restauracji ,,Bosco” w Przemyślu.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!

Autor: Ewa Mazur, Marta Oleszek