• Do wakacji: WAKACJE!!!

Sukcesy w konkursach plastycznych

W maju uczniowie ze świetlicy szkolnej zaangażowali się w przygotowanie prac na konkursy plastyczne.

1. XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „ Na Łańcuckim Zamku - Elżbieta Królowa z Łańcuta”. Podczas zajęć świetlicowych dzieci poznały postać Elżbiety Granowskiej, właścicielki ziem wokół Sanoka i Łańcuta, która została żoną króla Władysława Jagiełły. Jej ciekawa historia zainteresowałaby niejednego dorosłego… Spodobała się również dzieciom, które przedstawiły własną wizję ślubu i koronacji królowej Elżbiety. 10 najciekawszych prac przesłaliśmy do Łańcuta. W gronie wyróżnionych znalazł się Karol Kapusta z kl. III c (praca pt. „Spacer królewskiej pary” op. Małgorzata Brzostowska).

W poniedziałek 19 czerwca br. w Maneżu Zamku – Muzeum w Łańcucie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac laureatów, następnie w sali balowej, Karol odebrał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. Gratulacje!!!

1. VI Powiatowy Konkurs pt.” W krainie bajki i baśni” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie i Szkołę Podstawową w Olszanach. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do ulubionej bajki lub baśni, znanej z literatury. Tematyka konkursowa spotkała się z dużym zainteresowaniem, dzieci z zapałem i radością przystąpiły do rysowania i malowania. Powstało mnóstwo prac, spośród których 15 przekazaliśmy na ręce organizatorów. Wyróżnienia otrzymały uczennice: Joanna Ryczan z kl. II b za pracę przedstawiającą Kaczkę-dziwaczkę (op. J. Błażej-Stawarz) oraz Julia Teślak z kl. III c za rysunek pt. „ Mała Syrenka”(op. M. Brzostowska). W dniu 20 czerwca br. dziewczynki otrzymały nagrody, a ich prace można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie. Życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Autor: Małgorzata Brzostowska