Pracownia plastyczna „Zapiecek” – warsztaty edukacyjne.

W dniu 30 września 2016r. uczennice z klasy 3b (Aleksandra, Joanna, Weronika, Maja i Amelia), pod opieką p. Marzeny Lenik uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w pracowni plastycznej „Zapiecek” w Przemyślu.

Uczennice brały udział w projekcie kulturalnym: Oswoić lisa –zajęcia integracyjne dla dzieci oraz młodzieży pełnosprawnej iniepełnosprawnej. Na zajęciach wspólnie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu tworzyliśmy fragmenty mozaiki ceramicznej, która zostanie umieszczona w przestrzenni publicznej naszego miasta.

Każdy z uczestników tworzących swoje dzieło musiał postępować zgodnie z etapami składającymi się na jego powstanie:

• odcinanie nitką gliny

• wałkowanie gliny na płaszczyźnie

• przykładanie do szablonu, pozbywanie się wykałaczką wystających elementów

• obrysowywanie wykałaczką wzoru narysowanego pisakiem na szablonie

• malowanie wyciętych elementów farbami zwanymi szkliwem

• wypalenie powstałych fragmentów w piecu( ostatni etap należał do prowadzącej zajęcia).

Zajęcia z uczestnikami warsztatu prowadziła p .Katarzyna Grabka. Całość mozaiki będzie przedstawiała fragmenty z książki „Mały Książę”- Antonine de Saint-Exupery. Regionalnym operatorem programu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Uroczyste otwarcie mozaiki przestrzennej odbędzie się 28 października br. Stworzone dzieło będzie miało 3 metry szerokości i 4 metry długości.

Na pamiątkę naszego spotkania wszyscy uczestnicy wykonali aniołka, którego odbierzemy po wypaleniu przez organizatorkę.

Dziękujemy pani Kasi za miłe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na uroczyste odsłonięcie wykonanej pracy plastycznej, która będzie niezwykłym elementem dekoracyjnym w naszym mieście.