Mistrzowie Kodowania

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu po raz trzeci bierze udział w programie Mistrzowie Kodowania. Celem programu jest nauka programowania „tak, by każdy – niezależnie od stopnia zaawansowania informatycznego – mógł stać się Mistrzem Kodowania”. Uczniowie klas IV –VI biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, na których poznają zasady  programowania wykorzystując w tym celu aplikację Scratch. Dzieci poznają tajniki logicznego myślenia poprzez samodzielne wykonywanie własnych aplikacji.

Podczas tegorocznego dnia otwartego uczniowie klas czwartych pokazali przybyłym dzieciom swoje nowe gry oraz zachęcali przyszłych kolegów do spróbowania swoich sił w programowaniu. Wspólnie z młodszymi kolegami zgłębiali tajniki kursów dostępnych na stronie godziny kodowania. Przybyłym dzieciom bardzo podobały się przygotowane dla nich atrakcje.

Zapraszamy do wspólnego poznawania tajników programowania – dołącz do nas już dziś.

Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia we wtorki 12:30 – 13:15 i 13:25 – 14:10  lub środy od 13:25 do 14:10.