Sukces w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Wiosna, widziana Twoimi oczami...

Pierwszego dnia wiosny w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyła się uroczysta gala dla laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Wiosna, widziana Twoimi oczami..., objętego patronatemPodkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Wójta Gminy Żyraków.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego. Zadanie uczestników polegało na przedstawieniu własnej wizji pierwszych oznak wiosny z wykorzystaniem farb jako środka wypowiedzi. Jego celem było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci.Na konkurs wpłynęły 903 prace.

Uczniowie ze świetlicy szkolnej przygotowali wiosenne obrazki, spośród których 6 najciekawszych przesłano do Żyrakowa. Laureatem został Mikołaj Zielski z kl. I c, który zdobył II miejsce (praca wykonana pod kierunkiem p. M. Brzostowskiej). Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i życzymy wiele radości z tworzenia kolejnych prac plastycznych.